O mNE

Hoj, volám sa Kam Pribišová a práve som sa stala súčasťou vášho príbehu. Preto si jednoznačne zaslúžite vedieť niečo málo o mojej maličkosti (:

Narodila som sa v malom mestečku na strednom Slovensku, no celé detstvo som strávila v lesoch okolo Prešova, priebežne v tieni Ereboru, v uliciach Ombry, medzi múrmi Cair Paravelu a Kaer Morhenu, a kade-tade v krajinách, ktoré ešte neboli napísané. Teraz mám 19, už neštudujem obranu proti čiernej mágii na Rokforte, ale grafiku na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Keby vás veľmi zaujímala moja výtvarná tvorba, nájdete ma na dielo.eu. Okrem toho som tak trochu obyčajné dievča. Maľujem, kreslím, spievam, smejem sa, chodím bosá po blate, červenám sa, tancujem v kuchyni, robím zbytočné hrúbky a pri upratovaní sa vždy zamotám do kábla od vysávača. Ale zo všetkého najdôležitejšie – píšem. A presne o to sa s vami chcem podeliť.

Odmala som tak trochu tušila, že literatúra je nevyhnutná pre moju existenciu. Tiež som raz mala dvanásť a písala som svoje prvé príbehy, svoje prvé knižky. Tiež som raz mala sedemnásť a prechádzala všetkými možnými spisovateľskými blokmi. Nie som profesionál, isteže nie. Rada o sebe tvrdím, že som začínajúca spisovateľka. A veľa z toho, čo viem dnes, by môjmu mladšiemu ja uľahčilo predieranie sa krovím na cestičke vlastnej tvorby. A preto som sa rozhodla založiť tento blog. Možno ste trochu ako ja, alebo možno trochu ako moje mladšie ja. A zrejme máte radi príbehy – a tak som tu. Aby som sa s vami podelila so svojimi skromnými skúsenosťami a v neposlednom rade, s kúskom seba. So svojimi príbehmi (:

Tak v skratke?

Som to dievča, čo otvára okno svojej knižnice, hádže ním na svet trocha krivý úsmev, naťahuje ruku, aby vám pomohlo preliezť parapetu.

Nech sa páči, vstúpte.

Čítajte, píšte, tešte sa zo života (:

A kde ste si to nechali záložku?